Siatkarski AL-KO Superpuchar

W katowickim Spodku dwie najlepsze drużyny zeszłych rozgrywek walczyły o pierwsze trofeum w nowym sezonie. Gdy wiele wskazywało, że AL-KO Superpuchar powędruje do Jastrzębskiego Węgla (prowadzenie 2:0 w setach i piłka meczowa), to jednak Zaksa Kędzierzyn-Koźle zdołała odmienić losy spotkania i wygrać 3:2.

Kolejne zwycięstwo Polek w Lidze Narodów UEFA

Na kolejny mecz Polek na szczęście nie trzeba było jechać na drugi koniec kraju. Tym razem biało-czerwone zagrały w Tychach. W pierwszym „dwumeczu” Polki wygrały z Serbkami 2:1, a już we wtorek dojdzie do rewanżu. Po 3. kolejkach Ligi Narodów UEFA nasza reprezentacja przewodzi w tabeli i oby tak pozostało po kolejnych trzech seriach spotkań.

Zróbmy więc imprezę jakiej nie widział nikt…

Zdjęcie wygenerowane przez Microsoft Bing.
Zdjęcie wygenerowane przez Microsoft Bing.

W przeciągu ostatniego roku uczestniczyłem w różnorodnych szkoleniach. Kilka z nich dotyczyło niejako najważniejszego obszaru organizacji imprez, czyli ich bezpieczeństwa. Zwieńczeniem tej tematyki było szkolenie dla kierowników ds. bezpieczeństwa imprez masowych z centrum szkoleniowym EMSA2012. Pozwala mi to jeszcze lepiej wspierać organizację eventów (nie tylko sportowych, i też niekoniecznie tych wyłącznie masowych) w kwestiach bezpieczeństwa od etapu planowania do działań w trakcie samego wydarzenia. A że mam również wiedzę i praktykę z innych obszarów, to wspólnie możemy stworzyć niezapomniane imprezy 🙂

Inauguracja UEFA Ligi Narodów Kobiet

Pięć lat po pierwszych meczach UEFA Ligi Narodów w męskim futbolu, swój inauguracyjny sezon mają rozgrywki dla żeńskich reprezentacji. Polki po wyjazdowej wygranej z Grecją, zmierzyły się w Gdyni z Ukrainą. Mimo nieco nerwowej końcówki meczu, nasze reprezentantki dopisały kolejne trzy punkty. W przypadku Pań rozgrywki Ligi Narodów są też niejako pierwszą fazą eliminacji do Mistrzostw Europy.